Sejfy i szafy pancerne - oznaczenie
Sejfy i szafy pancerne - oznaczenie

Sejfy i szafy pancerne – jak wybrać właściwy produkt?

Decydując się na wybór odpowiedniego według własnej oceny sejfu bądź szafy pancernej, musimy wziąć pod uwagę ich istotne parametry, w tym klasy odporności (m.in. S1 i S2), które wskazują na poziom ochrony antywłamaniowej. Warto zwrócić uwagę, że produkty atestowane, w zależności od tego wskaźnika wykorzystywane są również w różnorodnych podmiotach gospodarczych i instytucjonalnych, gdzie nierzadko funkcjonują dokumenty specjalnego znaczenia. Co ważne, im wyższy jest poziom ochrony, tym łatwiej jest nam zawartość sejfu lub szafy pancernej ubezpieczyć.

Ocena przydatności do określonych potrzeb przechowywania

Ocena przydatności danego sejfu lub szafy do bezpiecznego deponowania rzeczy i środków może być dokonana poprzez przypisane klasom bezpieczeństwa podstawy prawne, które dla danego poziomu jasno określają ich zakres użytkowania. Przykładowo produkty opatrzone klasą S1 i S2 zapewniają ochronę przedmiotów wartościowych, a uzupełnione wymogami dedykowanych kryteriów technicznych także broni oraz amunicji.

Limity wartości pieniężnych

Ostateczna decyzja dotycząca wyboru danego sejfu lub szafy pancernej zależy także od wartości pieniężnych przechowywanych w pomieszczeniu oraz konieczności zastosowania właściwych do tej wielkości systemów wewnętrznych oraz zewnętrznych ochrony i powiadamiania. Warto zagłębić się w określone zależności, ponieważ decydują one także o ochronie ubezpieczeniowej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl