Gdzie ukryć sejf w domu?
Gdzie ukryć sejf w domu?

Gdzie ukryć sejf w domu?

Obecnie ochrona wartościowych przedmiotów w domu stała się nie tylko priorytetem, ale również wyzwaniem. Właściwe zabezpieczenie dokumentów, kosztowności, jak również środków pieniężnych wymaga nie tylko wyboru solidnego sejfu, ale także znalezienia dla niego odpowiedniego miejsca w domu.

Gdzie ukryć sejf przed potencjalnym włamywaczem? Których skrytek się wystrzegać, ponieważ są zbyt oczywiste? Na te i wiele innych pytań dotyczących instalacji sejfu w domu odpowiemy w poniższym artykule.

Gdzie ukryć sejf?

To gdzie i jak możesz ukryć sejf w dużej mierze zależy od rozwiązania, które wybierzesz. Ze względu na specyficzną konstrukcję i sposób montażu sejf ścienny doskonale nadaje się do montażu we wnęce ściennej, którą następnie możesz zakryć obrazem lub lustrem. To klasyczne rozwiązanie, które jest zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. Warto jednak zadbać o tym, żeby obraz, za którym znajduje się wnęka z sejfem nie stanowił jedynej dekoracji ściany, ponieważ od razu przykuje uwagę potencjalnego włamywacza.

Alternatywą dla sejfów ściennych jest sejf meblowy, który można z powodzeniem wbudować w ścianę szafy. Szafa jest jedną z oczywistych kryjówek, dlatego warto zadbać o odpowiednie zamaskowanie drzwi sejfu np. przy pomocy wieszaków z ubraniami. Ubrania skutecznie zasłonią widok na sejf. Sejf meblowy bardzo dobrze sprawdzi się również w biurku lub w komodzie. Można go zainstalować wewnątrz mebla i dodatkowo ukryć płytą meblową. Ważne jest to, żeby sposób, w jaki „ukrywamy” sejf nie wzbudzał podejrzeń. Potencjalny włamywacz będzie działał szybko. Jeśli na pierwszy rzut oka coś zwróci jego uwagę, z pewnością będzie chciał to sprawdzić. Jeśli natomiast mebel nie będzie wyglądał podejrzanie, rabuś najprawdopodobniej nie będzie marnował czasu na jego szczegółowe badanie.

Bardzo dobrze sprawdzają się również skrytki w podłodze. Można je z łatwością przykryć dywanem lub przysłonić meblem, dzięki czemu pozostają poza bezpośrednim polem widzenia. Niemniej jednak, ukrywanie kosztowności w podłodze jest na tyle popularne, iż wielu włamywaczy skrupulatnie przygląda się podłodze i często ją ostukuje w poszukiwaniu wnęk i schowków, w których właściciel domu mógłby coś ukryć.

Gdzie ukryć sejf poza sypialnią i gabinetem?

Sypialnia i gabinet to dwa pomieszczenia, w których mieszkańcy najczęściej ukrywają sejfy. Siłą rzeczy są to też dwa pierwsze pomieszczenia sprawdzane przed potencjalnych włamywaczy. Jeśli w domu nie mamy gabinetu, ale mamy pokój do czytania z wysokimi regałami z książkami, możemy się spodziewać, ze włamywacz również tam będzie szukał wartościowych przedmiotów i gotówki. Gdzie w takim razie ukryć sejf w domu, aby zminimalizować ryzyko jego odnalezienia?

Pomieszczenia gospodarcze są często pomijane przez włamywaczy. Pralnia, piwnica, strych, a nawet garaż mogą się okazać dobrym miejscem na ukrycie sejfu, choć nie do końca komfortowym, jeśli często z niego korzystamy. Alternatywą dla pomieszczeń gospodarczych może być przestrzeń pod schodami oraz dowolna inna przestrzeń, w której możemy zamontować zabudowę meblową na wymiar. Na pierwszy rzut oka trudno ocenić, czy dane drzwiczki to drzwi do szafki z miotłami, czy skrytki z sejfem. W przypadku tego typu schowków i szafek warto skusić się na podwójne drzwiczki na różnych głębokościach. Pierwsze będą otwierać szafkę, drugie przypominające plecy rzeczonej szafki ukrywać drzwi do sejfu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl